menu
wyszukaj
zamknij
Nasze wyprawy
Egipt 2015
Pogoda w Polsce nie rozpieszczała. Zimy nie było, były wirusy. Jak się rozpleniły wirusy przyszła zima by dobić zawirusowanych, a w Wigilię powiedziała PA!. Postanowiliśmy więc wyjechać do Egiptu na dwa tygodnie. Dobrze, że nie na krócej bo pierwszy tydzień był chłodny, ale... chłodek w Egipcie to znakomity czas na zwiedzanie zabytków.

Hurgada to nasz baza wypadowa. Chcemy by chłopcy zobaczyli piramidy (Giza i Sakkara), Luxor i Karnak. Pobawili się na pustyni. Ogrzali ciepełkiem jakie mamy nadzieję znaleźć by po powrocie w zdrowiu przetrwać resztę zimy.

Wyruszyliśmy 3 stycznia 2013. Wyjazd miał kilka odsłon ponieważ mieszkaliśmy w all inclusive zgodnie z ofertą jaką każdy może sobie kupić np. w TUI, naszego partnera wyprawy ale też z tego all inclusive się wyrwaliśmy by samodzielnie podróżować po Egipcie co wg. wielu jest niemożliwe. Okazało się możliwe chociaż jak to w Egipcie trzeba byc przygotowanym na wszystko.

Nasza samodzielna trasa obejmowała przejazd lokalnym autobusem z Hurgady do Kairu. Tam znaleźliśmy hotel gdzie bylismy jedynymi turystami. Po Kairze gdzie oczywiście odwiedziliśmy słynny Plac Tahrir oraz zrobiliśmy wyprawę pod piramidy w Gizie i Sakkarze pojechaliśmy pociągiem do Luxoru. Była to wyprawa jak Orient Expresem - 12 godzin jazdy, ale chłopcy byli zachwyceni. W Luxorze wszystko organizujemy sobie sami. Zwiedzamy Luxor i Karnak, pływamy feluką po Nilu. Jedziemy na zachodni brzeg do świątyń z Hatszepsut Temple na czele albo może na końcu.

Cechą charakterystyczną naszych egipskich perygrynacji było bardzo mało turystów we wszystkich odwiedzanych miejscach. Pod piramidami w Gizie przez 4 do 5 godzin przewinęło się coś koło 100 turystów plus drugie tyle Egipcjan. W Sakkarze turystów z zagranicy było może z 10 oraz ok. 15 Egipcjan, którzy przyjechali jak już wyjeżdżaliśmy. To było szokujące!
001TUI.jpg AGAT.gif ALMA.gif ALPE.gif ARIN.gif ATLP.gif ATLS.gif BUKS.gif BVAC.gif BVBE.gif BVCC.gif BVES.gif BVEX.gif BVOR.gif BVPR.gif BVSK.gif BVWY.gif DAMP.gif DELT.gif DERW.gif DLPW.gif ECCO.gif ECTR.gif EPTR.gif EU90.gif EXIM.gif FNCB.gif FSUN.gif GREC.gif HIT.gif ISLA.gif ITAG.gif ITAK.gif ITAN.gif JAWR.gif JNNW.gif KARP.gif LEKR.gif LUDO.gif MADA.gif MEDE.gif MILE.gif NPL.gif OAS.gif OKTU.gif OLIM.gif OREX.gif ORKA.gif ORLA.gif PANO.gif PKOM.gif RDLF.gif RETM.gif RNBW.gif SAAC.gif SAGL.gif SAJU.gif SALF.gif SALI.gif SANW.gif SASU.gif SATF.gif SAVI.gif SAWS.gif SAZU.gif SNDB.gif SNOW.gif SOPL.gif SPCT.gif SRSU.gif SYAB.gif SYAC.gif SYAD.gif SYAT.gif SYBP.gif SYBU.gif SYGR.gif SYIN.gif SYKM.gif SYLO.gif SYMF.gif SYPR.gif SYQT.gif SYRG.gif SYSO.gif SYSP.gif SYTP.gif SYVT.gif SZAR.gif TRAD.gif VALT.gif VANT.gif VART.gif VBAR.gif VBFC.gif VBON.gif VCAM.gif VCOL.gif VEKO.gif VFRA.gif VGAM.gif VGLN.gif VGNF.gif VHEL.gif VHOR.gif VITN.gif VITX.gif VIVA.gif VIWT.gif VKWB.gif VLIN.gif VLOO.gif VMAR.gif VMAT.gif VMCH.gif VMKA.gif VNET.gif VOTI.gif VPEF.gif VPLU.gif VREG.gif VSEJ.gif VSJE.gif VSKI.gif VSLV.gif VSOL.gif VSPP.gif VSUM.gif VTES.gif VTRV.gif VWIL.gif VWTS.gif VXEM.gif.jpg VYOB.gif WECR.gif WEZY.gif
cookies
Ta strona używa ciasteczek
Ta strona używa ciasteczek , dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.
OK, ROZUMIEM